Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

41. ROČNÍK SOČ 2019 – OKRESNÍ KOLO

Středoškoláci z celého vsetínského okresu se sešli v úterý dne 9. dubna 2019 na Střední průmyslové škole stavební ve Valašském Meziříčí ve 41. ročníku soutěže SOČ. Zde se utkali o postup do krajského kola. Jako odborný doprovod a zároveň člen odborné poroty v technických oborech doprovázel sedm našich soutěžících studentů Ing. Bohumil Federmann. Porota měla nelehkou úlohu v posouzení všech přihlášených prací v deseti různých soutěžních oborech.

SOUTĚŽNÍ OBOR - 9. STROJÍRENSTVÍ, HUTNICTVÍ, DOPRAVA A PRŮMYSLOVÝ DESIGN

Náš student Jiří Mach s prací „3D model PC case“ se umístil na děleném prvním místě a postupuje do kola krajského.

 

SOUTĚŽNÍ OBOR - 10. ELEKTROTECHNIKA, ELEKTRONIKA A TELEKOMUNIKACE

Naši studenti Jakub Střílka a Petr Tichý prezentovali své úspěšné práce ze školního kola. Tomáš Makyča se pro nemoc soutěže nezúčastnil. Odborné porotě se nejvíce líbila práce „Párty reproduktor“ Petra Tichého (první místo). Druhé místo obsadil Jakub Střílka s prací „Elektronkový superhet“. Oba postupují do krajského kola.

 

SOUTĚŽNÍ OBOR - 12. TVORBA UČEBNÍCH POMŮCEK, DIDAKTICKÁ TECHNOLOGIE

V této kategorii soutěžila studentka Veronika Holeňová se zajímavou a graficky povedenou prací „Kuchařka“. Svou dobře připravenou prezentací si získala srdce poroty. Do krajského kola však nepostoupila.

 

SOUTĚŽNÍ OBOR - 18. INFORMATIKA

Tři přihlášené práce našich studentů - Vít Staniček „Etherial - webový framework“, Kryštof Sádlík „Router na Raspberry Pi“ a Pavel Grossman „Mobilní aplikace – počasí“. Nejlépe dokázal svoji špičkovou a technicky vytříbenou práci prezentovat Vít Staniček. Na druhém místě se umístil Pavel Grossman a třetí místo získal Kryštof Sádlík. Všichni tři postupují do krajského kola.

Děkujeme všem soutěžícím za velmi dobrou reprezentaci naší školy. A jen doplňujeme informaci, že krajské kolo se uskuteční dne 23. 4. 2019. Pořadatelem bude Gymnázium J. A. Komenského a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky. Uherský Brod, Komenského 169. Našim postupujícím soutěžícím v ostré krajské konkurenci držíme palce.

 

Zapsal: Petr Fuchs

11. 04. 2019 10:20:00 | Petr Fuchs