Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

Celostátní finále soutěže Rozpočti si to!

Celostátní finále soutěže Rozpočti si to!

Tým Koldyho žoldáci z IT2B ve složení Filip Koláček, Eduard Filip, Tomáš Bělunek a Kristián Jirava zvítězili v krajském kole soutěže Rozpočti si to a postoupili do celostátního finále.

Smyslem interaktivní soutěže Rozpočti si to! je rozvinout finanční gramotnost žáků základních a středních škol, jejich rodičů a učitelů, a to zejména v tématu domácího hospodaření.

Soutěž je postavena na hře, která běží ve WEBOVÉ APLIKACI.   Soutěží se V TÝMECH o 2–4 žácích a 1 dospělé osobě (ta funguje také jako hlavní kontaktní osoba, 4 je ideální počet členů týmu, neboť je hra postavena na 4členných domácnostech a ve 4 je tak nejlépe možné rozdělit si jednotlivé role. Nejlepší týmy postupují do velkého finále v Praze.

On-line část probíhá ve webové aplikaci Rozpočti si to!, která týmy provází zábavnou soutěžní hrou. Cílem hry je seznámit účastníky s principem domácího hospodaření (rodinného rozpočtu), ukázat jim, co všechno si musí jedna domácnost obstarat, a kolik co stojí a zároveň řešit každodenní výzvy, které nás potkávají i v reálném životě. Hra má 3 kola, během kterých týmy plní jednotlivé úkoly týkající se života rodiny, resp. domácnosti.

Celostátní finále se konalo 12.6 v Praze v reprezentativních prostorách ČNB. Náš tým v konkurenci postupujících týmů obsadil 10. místo. Pro naše žáky to byla výborná zkušenost, naučili se pracovat s informacemi, poznali principy tvorby rodinného rozpočtu a další finanční produkty, rozvinuli kompetence k podnikavosti včetně týmové spolupráce a tvořivosti a uplatnili digitální kompetence - příprava prezentace, střih videa a v neposlední řadě představili své výsledky před porotou a ostatními soutěžícími.

Děkuji všem za vzornou reprezentaci školy!

Ing. Jana Josefíková

19. 06. 2023 14:15:00 | Václav Knápek