Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

Ekonomická olympiáda

V letošním školním se naše škola poprvé zapojila do soutěže Ekonomická olympiáda.

Školní kolo proběhlo v prosinci formou testu, který obsahoval celkem 25 uzavřených otázek z oblasti ekonomie a finanční gramotnosti. Školního kola se zúčastnili žáci tříd ZI3.A, ZI3.B, IT3, PO1, PO2. Všichni studenti bez ohledu na studovaný ročník a typ školy absolvovali stejnou úroveň testu. Do krajského kola postoupili žáci Vojtěch Orava, Tomáš Mrázek (oba IT3) a Tomáš Erben (PO2).

Vyhodnocení testů z krajských kol právě probíhá a výsledky o postupech do slavnostního finále v ČNB budou zveřejněny  na začátku března.

Ekonomická olympiáda je největší soutěží v ekonomii a financích v ČR a na Slovensku (celkem jí prošlo přibližně 20 tisíc studentů ze čtvrtiny všech středních škol). V letošním roce bude rozšířena také do Maďarska. Vychází z rámcových vzdělávacích programů MŠMT a svým pojetím přispívá k dalšímu rozvíjení klíčových schopností a znalostí studentů v tomto oboru. Otázky do soutěže a koncepci Ekonomické olympiády spoluvytváří ekonomové a odborníci z Institutu ekonomického vzdělávání (INEV) a České národní banky (ČNB).

Přiložené soubory

  • eo.jpg obrázek | Velikost: 24.23 kB
19. 02. 2019 09:06:00 | Jana Josefíková