Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

Exkurze do divadelního zákulisí

Exkurze do divadelního zákulisí

Dne 17.10.2018 se žáci všech ročníků oboru kadeřník vydali na odbornou exkurzi do Městského divadla ve Zlíně.

Zde jsme byli mile přivítání paní Pospíšilovou, která nás vzala do maskérny a k modistce. Součástí exkurze byla také návštěva krejčovských dílen, kde si mohli budoucí kadeřníci prohlédnout výrobu kostýmu přímo v akci.
V maskérně nám bylo vysvětleno, jak se líčí herci a jak se jim upravuje maska těsně před představením. Paní kadeřnice nám ukázala techniku poutkování, která se používá k výrobě knírků. Také nás seznámila s různými materiály, které se používají k výrobě masek a vlásenek, tedy paruk. Na jedné z dívek demonstrovala nasazování paruky a žáci tak mohli zjistit, že to není vůbec jednoduché. Měli jsme také možnost prohlédnout si nádherné paruky, které zdobí herce v divadle.
V dílně modistek jsme zjistili, jak se vyrábí různé klobouky, koruny, nebo třeba celé masky. Žáci si mohli některé i zkusit, např. hlavu medvěda.
Informací bylo velmi mnoho, proto si poté všichni účastníci exkurze zasloužili rozchod do místního nákupního centra Zlaté Jablko. Návštěva divadelního zákulisí byla velmi přínosná a obohatila žáky o nové poznatky, na které ve vyučovacích hodinách běžně nenarazí.

 

 

01. 11. 2018 08:29:00 | Karla Macurová