Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

Exkurze ME2 a IT2A na VŠB - FEI

Exkurze ME2 a IT2A na VŠB - FEI

S blížícím se koncem školního roku je žákům umožněna účast na různých mimoškolních akcích, rozšiřujících jejich vědomosti a zájmy.

V pondělí 12. 6. 2023 tak vyrazili žáci třídy ME2 a IT2A na prohlídku odborných laboratoří Fakulty elektrotechniky a informatiky na VŠB do Ostravy. V moderní budově nás přivítali nejprve celkovým představením moderního rozlehlého areálu školních budov a kampusu. Potom žáci, rozdělení do skupinek, absolvovali prohlídku pěti odborných laboratoří s tematickým zaměřením.

Viděli tak nejnovější trendy  problematiky radiových sítí, možnosti a uplatnění optických sítí i v zajímavých aplikacích i netradičních oborech. Další laboratoře prezentovaly nejnovější trendy z oblasti virtualizace a kyberbezpečnosti. Zajímavými a možná překvapivými se ukázaly informace získané v rámci  prohlídky poslední laboratoře, zabývající se výhradně e-sportem, který je dokonce vyučovaným předmětem!

V závěrečné diskuzi měli žáci možnost získat od vysokoškolských pedagogů odpovědi na dotazy k exkurzi, nabídce studijních oborů, jejich propojení a uplatnění v praxi, i o bohaté mimoškolské činnosti. Je vidět, že špičkové zaměření studijních oborů pro další studium lze hledat i na nedaleké VŠB.

Alena Šindelková

 

18. 06. 2023 13:36:00 | Václav Knápek