Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

EXKURZE V TOSHULIN, a.s.

EXKURZE V TOSHULIN, a.s.

Pro žáky středních škol je důležité, aby měli možnost vidět a poznat praktickou část toho, co se učí v teoretické výuce. Jednou z možností, jak toto zajistit, je organizovat exkurze do průmyslových podniků.

Jedním z takových podniků je firma TOSHULIN, a.s. kterou dne 5. 5. 2023 navštívili žáci 2. a 3. ročníků učebních oborů zámečník a obráběč kovů. TOSHULIN, a.s. je ryze česká strojírenská firma s širokým portfoliem klientů z celého světa a vlastní výrobou i vývojem. Firma je výrobcem technologicky vyspělých multifunkčních CNC obráběcích strojů a soustruhů se svislou osou pro obrábění středních a velkorozměrových dílců pro letecký, lodní, železniční, energetický, zbrojní průmysl, strojírenství a další průmyslová odvětví.

Nejprve se žáci seznámili s historií firmy, s jednotlivými odděleními a poznali tak, jaká je cesta karuselu od zadání požadavku zákazníkem napříč konstrukcí, výrobou, montáží až po expedici. Celá exkurze byla pro žáky velmi zajímavá a poučná. Tuto zkušenost mohou využít v budoucnu při výběru svého povolání nebo při rozhodování o dalším studiu.

Anna Veselá

 

19. 05. 2023 11:54:00 | Václav Knápek