Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

Exkurze v soudní síni

Exkurze v soudní síni

Žáci nástavbového studia Podnikání měli možnost zúčastnit se v rámci předmětu Právo jednání u soudu.

V pondělí 21. října nám byla díky paní učitelce Macurové poskytnuta příležitost zúčastnit se jednání u Okresního soudu ve Vsetíně, na pobočce ve Valašském Meziříčí. Jednání se týkalo typicky „valašského“ sporu o porušení vlastnického práva. Šlo o spor mezi sousedy, ve kterém se žalobce domáhal zákazu užívání cesty pro manžele, kteří si na svém pozemku postavili dům a využívali část cesty, vedoucí přes jeho pozemek.
Při jednání jsme byli svědky zakládání nových důkazů, poučení a výslechu svědkyně a také jsme společně s účastníky řízení vyslechli závěrečné řeči obou právních zástupců a rozsudek v podání soudkyně. Po ukončení jednání nám paní soudkyně (musím podotknout, že velice příjemná a sympatická) ochotně zodpověděla několik dotazů.
Také jsme si nemohli nevšimnout práce zapisovatelky a jejího neuvěřitelného tempa psaní všemi deseti, což pro nás bylo velmi inspirativní.
Se spolužáky jsme se shodli, že to pro nás byla velmi zajímavá zkušenost a těšíme se na další příležitost zúčastnit se třeba soudního líčení ve věci trestní.
Předseda třídy PO1 Martin Adamec

22. 10. 2019 13:17:00 | Karla Macurová