Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

IT3.B Dolní oblast Vítkovice - svět 3D tisku

IT3.B Dolní oblast Vítkovice - svět 3D tisku

Spolu s ostatními spolužáky jsme se vydali do Dolní oblasti Vítkovice v Ostravě, a strávili jsme den prozkoumáváním světa 3D tisku.

Během přednášky jsme se skutečně ponořili do historie této technologie a poznali jsme různé typy tiskáren, které jsou na trhu k dispozici. Bylo úžasné mít možnost vidět tyto tiskárny na vlastní oči a dokonce si s nimi i trochu vyzkoušet práci.

Jednou z části exkurze bylo poznání rozmanitosti materiálů, které se používají k 3D tisku. Od plastů po kovy, získali jsme představu o vlastnostech a možnostech každého z nich. Bylo fascinující si uvědomit, jak široké možnosti tato technologie nabízí v různých odvětvích, jako je průmysl, medicína nebo design.

Kromě technických detailů jsme se také dozvěděli o výhodách a nevýhodách použití 3D tisku. Bylo skvělé vidět, jaké možnosti a výhody tato technologie přináší, ale také si uvědomit, že s sebou nese určitá omezení a výzvy.

Ale to, co skutečně oživilo celou exkurzi, byla vášeň a zaujetí pana, který přednášku vedl. Jeho hluboké znalosti a nadšení pro téma 3D tisku nás všechny skutečně nadchlo a odcházeli jsme s novými poznatky a motivací pro technologické inovace.

Celkově byla tahle exkurze nezapomenutelná a poskytla nám nejen jedinečnou příležitost k obohacení našich vědomostí o 3D tisku, ale také nám ukázala, jak inspirativní a vášnivá může být věda a technologie, pokud jsou prezentovány s nadšením.

Ivana Divinová IT3B

 

30. 04. 2024 11:00:00 | Václav Knápek