Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

IT4B na exkurzi ve firmě Robe

IT4B na exkurzi ve firmě Robe

Poslední akcí pro IT4B na této škole a zároveň i poslední akcí z projektu Šablony III byla 22.4 exkurze ve firmě Robe Lighting s.r.o. Valašské Meziříčí.

Tato firma je lídrem ve vývoji světelné techniky pro profesionální použití a architekturu, jejíž výrobky jsou používány na pódiích všech světových hvězd hudební scény, v televizních studiích a TV show, v divadelních sálech, na festivalech i módních show, ve výstavnictví, ale také v architektuře a při mnoha dalších událostech.

Takže na exkurzi jsme se velmi těšili a rozhodně jsme nebyli zklamáni. Po krátkém představení firmy jsme měli možnost "nakouknout" do provozu a vidět, jak se vyrábí jednotlivé komponenty, kompletuje a zkouší celý reflektor atd.

Během exkurze byl zprostředkován celý proces výroby a tzv. oživení světla. Jednalo se o mechanické, elektro či testovací oddělení, včetně náročných zátěžových klimatických testů, které musí zařízení zdolávat.

Třešničkou na dortu byly ovšem 2 závěrečné světelné show (bohužel se nesměl pořizovat záznam), které jsme shlédli v showroomu - jedna se týkala osvícení architektonických objektů a druhá nám připomněla atmosféru velkolepých koncertů a podobných akcí.

Celou exkurzi hodnotíme jako nesmírně poutavou a zdařilou (také děkujeme firmě Robe za krásné a užitečné dárečky, které studenti obdrželi) a těšíme se na další spolupráci v rámci projektu Inspirace středoškolákům.

Dne 12.5. navštívili firmu ROBE také žáci tříd M2A a E3.

 

06. 05. 2024 20:21:00 | Václav Knápek