Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

Jazyková soutěž pořádaná Krajským parlamentem dětí a mládeže Zlínského kraje

Krajský parlament dětí a mládeže Zlínského kraje pořádal jazykovou soutěž, která se uskutečnila příznačně na Den dětí, a to 1. června 2017, v prostorách tzv. Experimentária Střední průmyslové školy Otrokovice.

Cílem soutěže bylo ověřit jazykovou vybavenost žáků základních a středních škol ve Zlínském kraji.

Soutěžilo se v ANGLICKÉM, RUSKÉM A NĚMECKÉM JAZYCE ve formě písemných testů, a to ve dvou kategoriích:

  • 1.kategorie = 9. ročník základní školy a 1. ročník střední školy,
  • 2.kategorie = 2. a 3. ročníky středních škol.

Z naší školy se soutěže zúčastnili studenti Vojtěch Orava a Vít Staniček ze třídy IT1 a Vojtěch Hronský ze třídy ZI2B, který byl zástupcem kategorie druhé. Všichni studenti soutěžili v jazyce anglickém.

Se studenty vyrazil do Experimentária Ing. Lukáš Hapl, aby jim zajistil potřebnou podporu. Konkurence byla opravdu veliká, v první kategorii soutěžilo dokonce 44 studentů.

Pro naše žáky byla účast v této soutěži jistě velikou zkušeností, i když se jim nepodařilo dosáhnout na post nejvyšší. Nejlepší ze zúčastněných ze SŠIEŘ byl Vít Staniček, který obsadil desáté místo, což je v konkurenci gymnázií úspěch.

26. 06. 2017 16:57:00 | Petr Fuchs