Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

Jeden svět 2023

Jeden svět 2023

Filmový festival Jeden svět se po delší odmlce zase vrátil i na naši školu. Představení Mladí Rusové na útěku se ve čtvrtek 30. 3. 2023 zúčastnily třídy IT2A, IT2B, IT2C, PO1, U3A a U3B.

Projekce netradičně proběhla ve Vrátnici. Komorní atmosféra klubu jen umocnila zážitek z filmu, který prostřednictvím příběhu mladé rodiny ochránce sibiřské přírody a milovníka potápění v ledové vodě Jegora, zachytil situaci v Rusku po vypuknutí války na Ukrajině. Film ukázal válečný konflikt očima člověka, pacifisty, který z principu odmítá násilné řešení a je ochoten riskovat jakýkoliv postih za veřejný projev vlastního názoru.

Po zhlédnutí filmu proběhla krátká debata, v níž měli naši žáci možnost vyjádřit své pocity a hodnocení filmu i problematiky, kterou zachycoval.

Hana Fojtíková

31. 03. 2023 12:43:00 | Karla Macurová