Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

Jeseník ROBOJ 2018

Jeseník ROBOJ 2018

Tradiční soutěž robotů v Jeseníku se konala 15. 6. 2018 v  tělocvičně místního gymnázia. Letos náš kroužek reprezentovali dva žáci ZŠ Tomáš Macura a nováček Adam Kročák a zkušený středoškolák Martin Procházka.

Ihned po příjezdu se Tomáš věnoval ladění robota pro soutěž sledovačů čar. V této disciplíně byly tentokrát spojeny všechny kategorie do jedné, a proto byl Tomáš ve velmi obtížné situaci. Obě kola zajel spolehlivě.
V hlavní soutěži- v Jesenické výzvě - mělo každé družstvo tři členy, pouze za Rožnov nastoupili tradičně pouze dva soutěžící: Adam Kročák skládal model a Martin současně tvořil program a navíc vypomáhal se stavbou. Před stavbou jsem upozornil na robustnost konstrukce. Zpočátku soutěže jsem měl poněkud obavy o umístění, neboť chlapci zaostávali se stavbou. Nakonec právě nezkušenost s touto soutěží u Adama Kročáka vedla k nespolehlivosti konstrukce, což je odsunulo až na třetí místo.
Do soutěže Freestyle jsem přihlásil Martinův model na automatické odlaďování konstant PID regulátoru pro soutěž Line Follewe. Jeho propracovaný program byl vyhodnocen jako nejlepší a obsadil 1. místo.

 

 

28. 06. 2018 07:33:00 | Karla Macurová