Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

Kadeřnická soutěž Šarm 2019

Kadeřnická soutěž Šarm 2019

V pátek 29. 11. 2019 v deset hodin zahájil ředitel SŠIEŘ Mgr. Miroslav Trefil již dvanáctý ročník kadeřnické soutěže ŠARM. Tématem pro rok 2019 byly účesy budoucnosti.

Odbornou porotu soutěže tvořili úspěšní absolventi naší školy Patrik Rada a Věra Svobodová a kadeřnice paní Barbora Kubíková. Celou akci provázely moderátorky Kateřina Marková a Kristýna Zetková, žákyně nástavbového studia. Hlavním sponzorem soutěže byla tradičně firma Šuberts.

V první a druhé disciplíně se představily žákyně třetího ročníku oboru kadeřník, v závěrečné, třetí disciplíně, je pak doplnily i žákyně 2. ročníku.                                                                  

V úvodním kole soutěže diváci sledovali kreativní tvorbu pánského střihu, který se prakticky u všech modelů vyznačoval nápaditostí a precizností. Třetí místo v této kategorii získala Eliška Hubníková, na druhém místě se umístila Lucie Palátová a místo první patřilo Markétě Burdové.

Po pánských modelech nastoupily k soutěžním stolům dámy. Děvčata předvedla řadu variant velmi oblíbeného střihu mikádo. Zručnost a originalitu práce jednotlivých soutěžících podtrhlo i velmi atraktivní líčení modelek. Třetí místo v této kategorii obsadila Eliška Hubníková, o příčku výš se umístila Nela Bartasová a první místo získala Valentýna Holá.

Závěrečné kolo soutěže se neslo v duchu extravagance. Účesy byly doplněny výrazným líčením a odvážnými outfity, které byly rovněž výsledkem práce samotných soutěžících. Vítězkou kategorie se stala Žaneta Juříčková, kterou na stupně vítězů doprovodila druhá Tereza Švecová a třetí Tereza Polášková.

Ceny a poháry žákům předali starosta města Rožnova pod Radhoštěm Ing. Radim Holiš, ředitel školy Mgr. Miroslav Trefil a zástupce ředitele pro praxi Mgr. Karel Sekyra.

Soutěž proběhla v profesionální, přesto milé atmosféře, ke které přispělo taneční vystoupení žákyně prvního ročníku Gabriely Lípové a úžasný pěvecký výkon druhačky Karolíny Assadi. Diváci odcházeli s pocitem příjemně stráveného odpoledne, během kterého sledovali s obdivem zručnost našich děvčat.                                                                                         

Všem, kteří se podíleli na realizaci ŠARMU 2019, patří velké poděkování.

 

Renáta Porubová, učitelka odborného výcviku

05. 12. 2019 15:56:00 | Jan Koleček