Školní výlet IT1B
Ve dnech 2. a 3. června se třída IT1B vydala na školní výlet. Počasí nám po oba dny přálo a o dobrou náladu nebyla nouze.
přečíst aktualituDne 6.2. se žáci tříd U3A, U3B, IT3B a IT3C zúčastnili besedy konané Úřadem práce ze Vsetína na téma Kam po škole.
První část přednášky zahrnovala informace týkající se možností hledání zaměstnání, přijímacího pohovoru, sestavování životopisu a motivačního dopisu. Prezentace byla vhodně doplněna videofilmy, které výklad oživily a zpestřily.
Druhá část byla netradičně zaměřena na kvíz týkající se náplně činnosti Úřadu práce, dobrovolnictví apod. Studenti byli rozděleni do několika týmů, v nichž si vždy vybrali danou oblast otázek a bodového ohodnocení. V rámci dané oblasti měli společně odpovídat na otázky a v případě správného zodpovězení jim byl připočten daný počet bodů.
Žáci si odnesli nové znalosti z oblasti fungování Úřadu práce a projevili týmového ducha v soutěži.