Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

Lyžařský kurz 2023

Lyžařský kurz 2023

Měsíc únor byl určitě měsícem, na který se žáci prvního ročníku oborů s výučním listem a třídy ME I. těšili, neboť v něm kromě jarních prázdnin proběhly i dva turnusy lyžařských kurzů. Žákům se tak naskytla možnost naučit se základům snowboardingu, lyžování nebo se v těchto činnostech zdokonalit.

Dějištěm obou kurzů se stal areál U Sachovy studánky na Horní Bečvě. Letos se také uskutečnily určité změny v organizaci, aby se do přírody dostali všichni žáci, kteří se z určitých důvodů nemohli výuky na svahu zúčastnit. Pro ty byly organizovány výšlapy do okolí.

První turnus se uskutečnil v termínu od 6. 2. – 10. 2. 2023 a byl určen pro žáky tříd ME1 a U1B. Počasí lyžařským aktivitám opravdu přálo a ukázalo účastníkům příjemnou zimní tvář. Slunce na obloze svítilo po celý týden a sněhu bylo dostatek. Žáci se na svahu pilně činili a na konci kurzu všichni s přehledem sjížděli hlavní svah v areálu.

Skupince turistů pod vedením asistentek pedagoga Monice Macurové a Elišky Divínové každodenní nachozené kilometry lehce pod nohami ubíhaly, žáci poznávali okolí a z túr si přinášeli zážitky podbarvené krásnými přírodními vyhlídkami.

Po jarních prázdninách (od 20. 2. - 24. 2.) si užili lyžování žáci dvou zbývajících tříd prvního ročníku U1A a U1C. Počasí přineslo zcela odlišné podmínky, než byly na počátku února. Teploty se držely vysoko nad nulou a sluníčko se objevilo zcela výjimečně, typické jarní lyžování. Ale žákům to vůbec nevadilo, pokročilí i začátečníci pilně celý týden trénovali. Zde je nutno pochválit zejména ty, kteří stáli na lyžích či snowboardu v pondělí poprvé. Všichni si svou pílí a vytrvalostí zdokonalili své dovednosti do takové míry, že se mohli během tří dnů výuky připojit ke svým zdatnějším spolužákům.

Turistická skupina v tomto týdnu fungovala velmi aktivně pod vedením učitele OV Zdeňka Podešvy a asistentky pedagoga Martiny Bohušové. Ta pečlivě sčítala nachozené kilometry a v pátek se dopracovala k úctyhodnému číslu 54 kilometrů. I těmto žákům je třeba za jejich výkon vzdát hold.

Co říci na závěr? Žáci kromě nových dovedností navázali nová přátelství, naučili se ohleduplnosti a respektování ostatních lyžařů na svahu. Rozjezdili se všichni i ti, co na začátku týdne stáli na lyžích nebo snowboardu poprvé. Nová forma kurzu se osvědčila, týden v přírodě strávili všichni žáci, atmosféra byla vynikající, což určitě pomohlo ke stmelení kolektivu. To je také hlavním cílem takovýchto akcí.

27. 02. 2023 20:11:00 | Karla Macurová