Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

MATEMATICKÝ KLOKAN 2021

MATEMATICKÝ KLOKAN 2021

Soutěž proběhla v pátek 19. března 2021 i na naší škole, na rozdíl od předchozích ročníků v online systému MOODLE.

Tato mezinárodně koordinovaná soutěž se organizuje u nás už od roku 1995. Pořadatelem Klokana v ČR je Jednota českých matematiků a fyziků.

Soutěž proběhla v pátek 19. března 2021 i na naší škole, na rozdíl od předchozích ročníků v online systému Moodle.

Soutěže jsme se účastnili ve středoškolských kategoriích Junior a Student. Žáci po dobu 75 minut řešili 24 různě obtížných matematických úloh, v nichž se často vyskytovali klokani a číslo 2021 – symboly letošního ročníku.

Z 24 přihlášených zájemců o soutěž si s náročnými příklady poradili nejlépe Tereza Sukupová ze třídy IT2C v kategorii Junior a Jáchym Němeček ze třídy IT4C, který zvítězil s velkým náskokem v kategorii Student.

Vítězům blahopřejeme a všem děkujeme za projevený zájem o matematiku.

 Tým učitelek matematiky

24. 03. 2021 14:38:00 | Petr Fuchs