Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

Maturitní ples 2019

Maturitní ples 2019

Po loňském úspěšném maturitním plese v prostorách hotelu Eroplán v Rožnově pod Radhoštěm se vyučující v maturitních ročnících Střední školy informatiky, elektrotechniky a řemesel v Rožnově pod Radhoštěm rozhodli, že i letos své studenty „ošerpují“ do stavu maturantů v tomto slavnostním a honosném prostředí.

Svůj maturitní ples tak přišli dne 15. února 2019 prožít maturanti pěti maturitních tříd oborů Elektrotechnické zpracování informací, Moderní informační technologie, Podnikání a Mechanik elektronik. Protože je maturitních tříd pět, všechny reprezentační prostory hotelu Eroplán nám byly všem plně k dispozici. Slavnostně vyzdobený konferenční sál, salonek, restaurace i  všechny další prostory na všechny přítomné dýchly pravou plesovou atmosférou.

Maturitní ples zahájil úvodní zdravicí vedení školy zástupce ředitele školy Mgr. Petr Fuchs. Ve svém krátkém přivítání všech přítomných poděkoval všem organizátorům za jejich práci a pozval přítomné na bohatý program plesu. Následovala společně zpívaná píseň maturantů Gaudeamus pod vedení paní učitelky Mgr. Elišky Hronešové. Pěvecký sbor s více než sto hlasy dojal nejen rodiče, ale i samotné třídní učitele. Následovalo předtančení skupiny Heart2Beat a Static Breakers.  Členem taneční skupiny je i student třídy ZI4B, který svým spolužákům a rodičům předvedl své taneční umění. 

Po dechberoucím vystoupení začalo slavnostní „šerpování“ maturantů. Každá třída ho pojala po svém. Byli jsme svědky klasických prezentací o třídě a jejich žácích, zhlédli jsme video, k vidění bylo „šerpování“ klasickými šerpami i netradičními v podobě valašského modrotisku zakončené pravou valašskou písničkou. Všichni maturanti se tohoto slavnostního aktu zhostili na výbornou.

K tanci a poslechu hrála skupina Astmatic složená ze dvou třetin z bývalých úspěšných absolventů školy, dnes již inženýrů a otců rodin. V restauraci k poslechu studenti školy připravili diskotéku a nechyběl ani fotokoutek s fotografem a s úsměvnými rekvizitami, kde si mohli rodiče se svými ošerpovanými maturanty pořídit fotografie jako památku na tuto významnou společenskou událost.

Spokojení a dojatí rodiče a hosté si kupovali losy do tomboly, která byla letos mimořádně bohatá.  Hlavní cenu věnovala firma NXP. Byl jim mobilní telefon Apple, ale ani další ceny v tombole nebyly nezajímavé. Losování hlavní ceny tomboly proběhlo o půlnoci. Všichni se bavili a tančili až do brzkého rána a my doufáme, že jim zůstanou jen ty nejkrásnější vzpomínky na maturitní ples 2019.

11. 03. 2019 13:35:00 | Petr Fuchs