Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

Náboj - matematická soutěž

Náboj - matematická soutěž

Náboj je mezinárodní matematická soutěž pro pětičlenné týmy středoškoláků, které reprezentují jednotlivé školy. Celá soutěž trvá 120 minut, během nichž se týmy snaží vyřešit co nejvíce příkladů. Náboj probíhá současně na 17 místech v Evropě a studenti mohou porovnat své výsledky s ostatními týmy ve své zemi i v mezinárodním žebříčku.

Soutěží se ve dvou kategoriích – Junioři (1. a 2. ročník střední školy) a Senioři (týmy středoškoláků v libovolném složení).

SŠIEŘ se soutěže Náboj zúčastnila poprvé. 22. března 2019 se jeden tým Juniorů a jeden tým Seniorů vypravil na soutěžní místo do Opavy.

Tým Juniorů (Jáchym Němeček, Denis Hromada, František Jurek, Šimon Kudela, Ondřej Chromík) s počtem 17 vyřešených úloh obsadil 91. místo mezi českými účastníky.

Tým Seniorů (Martin Košťál, Ondřej Kudela, Vojtěch Orava, Kryštof Sádlík,  Jakub Šimurda) vyřešil 9 úloh a umístil se na 116. místě.

Soutěžilo celkem 140 škol z ČR.

Oba naše týmy předvedly odvahu a chuť k řešení zapeklitých matematických příkladů, u kterých je třeba hlavně invence a důvtipu, a dosáhly pěkného umístění v  konkurenci gymnázií.

 

Zapsala: Mgr. Monika Pánková

26. 03. 2019 11:48:00 | Petr Fuchs