Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

Návštěva ZPZ Valašská Bystřice

Návštěva ZPZ Valašská Bystřice

V úterý 23. 5. 2023 měli žáci 3. ročníku oboru Prodavač příležitost zúčastnit se v rámci inovativního vzdělávání velmi zajímavé exkurze. Tentokrát jsme navštívili farmu ZPZ Valašská Bystřice, která se specializuje na výrobu kvalitních mléčných výrobků.

Po příjezdu jsme byli srdečně přivítáni jedním ze společníků firmy panem Zajíčkem a jeho synem Martinem, kteří nás nejprve seznámili s historií farmy a ukázali nám, jak  vypadá chov zvířata. Mohli jsme nahlédnout do stájí a viděli jsme, jak pečlivě se o zvířata starají.

Uvědomili jsme si, že podnikání v tomto oboru včetně výroby mléčných výrobků není lehká záležitost a péče, kterou věnují zvířatům, se odráží ve vysoké kvalitě výrobků.

Dozvěděli jsme se, jak se tyto výrobky vyrábějí a jaké jsou podmínky skladování, aby byly uchovány jejich užitné vlastnosti. Na závěr exkurze jsme ochutnali výborné sýry a mohli zakoupit některé z výrobků. Z mnoha z nás se jistě stanou pravidelní zákazníci ZPZ Valašská Bystřice.

Celkově byla exkurze velmi zajímavá a poučná. Líbilo se nám, jak se na farmě starají o zvířata a jakou péči věnují výrobě vynikajících mléčných výrobků. Pokud jste ještě neochutnali výrobky z této malé rodinné farmy, tak vřele doporučujeme.

23. 06. 2023 11:53:00 | Karla Macurová