Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

Nehodou to začíná

Nehodou to začíná

Dne 7. 2. se velká část žáků naší školy zúčastnila preventivního programu NEHODOU TO ZAČÍNÁ, který připravuje společnost DEKRA.

Nehodou to začíná je interaktivní preventivně edukační pořad pro studenty ve věku 15-20 let, využívající interaktivní prvky, které studenty vtáhnou do dění. Je určen všem začínajícím i budoucím řidičům motorových vozidel. Téměř dvěma hodinami důležitých informací týkajících se řízení motorových vozidel a o chování v provozu a různých situacích (např. co dělat, když se dostanu k dopravní nehodě) provázel moderátor Jiří Doležal. S sebou měl odborníky na slovo vzaté – například psychologa a drogového experta PhDr. Ivana Doudu, manažera projektu a dopravního experta Ing.Ondřeje Rechnera, nebo záchranáře Mgr. Alana Mejstříka, DiS.

Cílem tohoto projektu je snižovat rizikové faktory v chování mladých účastníků silničního provozu s důrazem na vlastní odpovědnost, dodržování pravidel silničního provozu, seznamování s častými příčinami dopravních nehod a jejich následky v případě pochybení. Žáci se seznámili také s riziky s užíváním návykových látek při řízení motorových vozidel a poskytování účinné první pomoci při autonehodě. Studenti si z přednášky odnesli spoustu důležitých informací a zásad, kterými se jako správní řidiči mají řídit.

Program se zabývá také problematikou rozptylování řidičů mobilním telefonem, dodržováním bezpečné vzdálenosti a rychlostních limitů, používáním bezpečnostních pásů,správným technickým stavem vozidla a simuluje také poskytnutí účinné první pomoci po autonehodě.

Ing. Jana Josefíková

 

13. 02. 2024 14:54:00 | Václav Knápek