Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

Netradiční začátek školního roku 2019/2020

Netradiční začátek školního roku 2019/2020

Spojit příjemné s užitečným se podařilo na konci srpna učitelům teoretického vyučování z budovy pod bazénem. Poslední víkend před nástupem do zaměstnání, který strávili v jižních Čechách, se stal netradičním začátkem jejich nového školního roku.

Sraz všech účastníků byl až v místě ubytování v Kempu u Vikinga nedaleko městečka Větřní. Po 15. hodině začali přijíždět první účastníci netradiční akce. Během dvou hodin byly všechny zamluvené chatky obsazeny a u ohně se v podvečer rozpoutala spontánní přátelská debata. Každý cítil potřebu sdělit, co cestou zažil, kterou památku navštívil. Řeč se dostala i na páteční cestu na kánoích a raftech z kempu Na Pískárně do Českého Krumlova. Ta byla vlastně hlavní náplní celé akce.

V pátek v 10 hodin všichni nasedli do lodí a vydali se ukrajovat říční kilometry naplánované trasy. Ta nebyla vůbec nudná, neboť ji zpestřila řada jezů. Nakonec i přes drobné nezdary některých posádek se všichni úspěšně dostali do cíle. Slunce a velmi teplé počasí zpříjemnilo všem posádkám čtyřhodinovou plavbu po Vltavě do Českého Krumlova. Po příjezdu do tohoto krásného historického města tak zůstalo všem dost času na jeho prohlídku.

Na sdělování dojmů nastal ten pravý čas až večer u táboráku.

Sobota se už nesla ve znamení balení a plánování zpáteční cesty spojené ještě s návštěvou vybraných hradů nebo zámků, jimiž jsou jižní Čechy pověstné.

 Na závěr lze říci, že akce se vydařila a už se ozývají hlasy volající po podobné akci i příští rok.   

Nádherná příroda, sport, kultura a dobrá parta. To byly jižní Čechy!

24. 09. 2019 13:53:00 | Karla Macurová