Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

Nezapomenutelný angličtinářský úspěch Jakuba Jurčíka

Nezapomenutelný angličtinářský úspěch Jakuba Jurčíka

Po svém březnovém triumfu na okresním kole konverzační soutěže v angličtině (kategorie SOŠ III. C) předvedl Jakub Jurčík v historii naší školy dosud nevídaný výkon také v krajském kole této soutěže, která se uskutečnila dne 22. 4. 2022 na Gymnáziu Jana Pivečky a Střední odborné škole Slavičín.

Ve Slavičíně se spolu utkalo celkem osm studentů, kteří v okresních kolech konverzační soutěže (pro okresy Zlín, Vsetín, Kroměříž a Uherské Hradiště) obsadili první a druhá místa. Hodnotící komise byla tentokrát složena ze středoškolských vyučujících, rodilého mluvčího a studentů pořádající školy.

I zde se soutěžící museli vypořádat s pestrou škálou aktivit a zadání, které ukázaly, že se v krajském kole proti sobě postavili skutečně jen ti nejlepší. Úkolem účastníků byl v prvé řadě nelehký pětiminutový monolog na vylosované téma, gramatický text, ale i jazykově velmi náročný poslech (jazykové úrovně C1!), v němž náš Jakub obstál ze všech účastníků nejlépe. Kromě toho byl součástí nelehkého klání také popis obrázku i diskuse s rodilým mluvčím, která po soutěžících vyžadovala nejen perfektní znalost gramatiky, ale také notnou dávku kreativity a schopnosti pohotově reagovat.

Jakub Jurčík ukázal, že stejně jako Den svatého Patrika byl i Den Země jeho dnem, neboť v silné konkurenci obsadil překrásné druhé místo, čímž si otevřel dveře také k ústřednímu (celostátnímu) kolu, které se bude konat 1. 6. až 2. 6. 2022 v Praze a na které má šanci být v závislosti na celkovém počtu úspěšných studentů také pozván.
Jménem celé naší školy Jakubovi srdečně gratulujeme a do ústředního celostátního kola mu držíme palce. Jakube, za Tvůj velký talent, úsilí a píli jsme na Tebe náležitě pyšní.

Mgr. Alena Foukalová

Přiložené soubory

10. 05. 2022 11:04:00 | Petr Fuchs