Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

NXP Cup 2020

NXP Cup 2020

Začátkem října minulého roku byl vyhlášen nový ročník soutěže NXP Cup 2020. Tento ročník se měl stát v mnohém přelomový. Do naší skupiny (Evropa, Severní Afrika a Blízký Východ) se přihlásilo 161 týmů, z toho pět z naší školy.

Také pravidla soutěže se oproti minulosti změnila. Ke dvěma modelům autíček, které byly v soutěži připuštěny v minulosti, přibyly další dva. A podstatnou změnou  prošel také názor na vylepšení do soutěžního standardu. V tomto smyslu byla vyhlášena soutěž Electromaker Innovation Challenge. Odvahu k zapojení se do této soutěže mělo 10 týmů.

Finále soutěže se mělo uskutěčnit 8. května 2020 v Bukurešti. Jenže pandemická opatření  finále soutěže tvrdě zasáhla a v této chvíli nezbývá než věřit, že odložení termínu finále bude mít akceptovatelný výsledek. Soutěž Electromaker Innovation Challenge však uzavřena a vyhodnocená byla. Náš tým VAXNA ve složení Jiří Gallo, Tomáš Donát a Hana Hrušecká tuto soutěž vyhrál. Blahopřejeme!

11. 05. 2020 18:45:00 | Jiří Král