Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

Poezie před tabulí

Poezie před tabulí

Dne 10. 2. 2017 se konala již tradiční soutěž v uměleckém přednesu. Letos se jí zúčastnilo 15 žáků prvních ročníků ze tříd ME1, U1A, U1B a U1C. V nelehké roli porotkyň se jako loni ocitly učitelky českého jazyka Mgr. Miroslava Štibingerová a Mgr. Lenka Labajová.

Výběr básní byl letos opravdu pestrý. Samozřejmě se objevila „klasika“ v podobě balad od Karla Jaromíra Erbena, několik žáků volilo básně s neznámým autorem. Letošní rok byl výjimečný v tom, že byla udělena speciální cena za výběr básně s velmi originálním textem, báseň se jmenuje Blbej den a přednesl ji Martin Adamec ze třídy U1C. Dominik Karban ze třídy U1A zase ozvláštnil celou soutěž přednesem neveršovaného textu.
Přestože hodnocení nebylo jednoduché, o prvním místě letos nebyly žádné pochybnosti. Jednomyslně se obě porotkyně shodly na tom, že Tereza Kubjátová z U1B, která přednesla baladu Lilie od Karla Jaromíra Erbena zpaměti, byla jednoznačně nejlepší a její výkon byl skutečně obdivuhodný. Ostatní výkony pak byly velmi vyrovnané, proto taky druhé místo obsadili hned dva žáci, Šárka Hrazdilová z U1C a Ondřej Hůževka z ME1. Na třetím místě se umístil Leon Červenka z U1A.
Za sebe mohu říci, že jsem velmi ráda, že tato soutěž rok co rok probíhá a stále se najde dost studentů, kteří projeví odvahu a snahu. Každý z nich zaslouží náš obdiv a respekt.
Těm, kteří stanuli na pomyslném stupni vítězů, samozřejmě gratulujeme.
Mgr. Lenka Labajová

02. 03. 2017 12:18:00 | Karla Macurová