Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

Řekni drogám ne!

Řekni drogám ne!

Dne 13. 6. 2017 se žáci vybraných tříd prvních ročníků zúčastnili přednášky o drogách pořádané v rámci projektu „Řekni drogám ne“.

Tento projekt je zaměřen na informativní prevenci závislostí, zejména na prevenci obecné drogové problematiky, ale i na širší okruhy rizikových oblastí, např. kriminalitu, sexuálně přenosné a jiné nemoci spojené s užíváním drog.
Cílem projektu je snížení rozsahu užívání drog v rizikové populaci dětí a mládeže a tím snížení výdajů na léčbu závislosti a s nimi souvisejících onemocnění. Současně s přednáškami probíhá celorepublikový Cyklo-běh, který je svým rozsahem a účinností největší pravidelnou protidrogovou kampaní spojenou se sportem.
Cyklo-běh upozorňuje na DROGOVOU NEGRAMOTNOST u mládeže a dětí a pomáhá zvýšit celospolečenskou aktivitu a zodpovědnost v přístupu k tomuto problému. Projekt je také iniciátorem myšlenky DEN BEZ DROG. Trasa letošního dvanáctidenního Cyklo-běhu vede přes 38 měst Čech a Moravy. Celkem trasa čítá 1250 kilometrů. Tým 8 - 10 cyklistů-běžců, kteří sami žijí život bez drog, urazí tuto vzdálenost za 10 dní. Čeká na ně průměrná denní vzdálenost 125 kilometrů!

Ing. Jana Josefíková

26. 06. 2017 08:40:00 | Jana Josefíková