Seminář první pomoci

V pondělí 18. 12. se žáci tříd U1A, U1C, U3A, U3B, U3C zúčastnili semináře první pomoci, který probíhal v rámci projektu „Neboj se pomoci“. Tento projekt zaštiťuje Výzkumné a vzdělávací centrum Agel a je spolufinancován Ministerstvem zdravotnictví ČR.

 Seminář první pomoci

Seminář vedly dvě zkušené zdravotní sestry z oddělení ARO z valašskomeziříčské nemocnice, paní Bc. Anna Staňková a Kateřina Koníčková. Prostory pro konání akce poskytl Domov mládeže SŠIEŘ. Náplní semináře byly praktické ukázky laické první pomoci, zejm. resuscitace na cvičné figuríně, dále si mohli žáci poslechnout autentické nahrávky z dispečinku linky 155 a vyslechnout zajímavé informace z oblasti první pomoci. Seminář byl velmi interaktivní a žáci se ochotně zapojili do nabízených aktivit. Na konci dostali certifikát za úspěšné absolvování kurzu první pomoci.

Tento projekt je velmi prospěšný, neboť každý máme povinnost poskytnout první pomoc, ale ne každý ví, jak na to. Proto se do něj naše škola bude aktivně zapojovat i nadále s cílem dostat tyto informace k co nejvíce žákům.

Mgr. Sabina Pernická

Kalendář akcí

Nejbližší akce v naší škole

Zobrazit kalendář akcí

Co je u nás nového?

Aktuality a zajímavosti z naší školy

Zobrazit archiv aktualit
Foto k aktualitě TL1 finišuje školní rok!

TL1 finišuje školní rok!

24. 06. 2026

Deset měsíců uplynulo jako voda. Sotva jsme se poznali na adapatačním kurzu, vyrážíme na závěrečný výlet. A relax potřebujeme všichni jako sůl.

přečíst aktualitu
Foto k aktualitě Rozloučení se školním rokem s DOFE

Rozloučení se školním rokem s DOFE

23. 06. 2026

V závěru školního roku si žáci zapojení do programu DOFE připravili pro své spolužáky malé občerstvení spojené s rozloučením se školním rokem.

přečíst aktualitu
Foto k aktualitě Zveřejnění výsledků druhého kola přijímacího řízení

Zveřejnění výsledků druhého kola přijímacího řízení

23. 06. 2026

Zveřejňujeme výsledky druhého kola přijímacího řízení.

přečíst aktualitu

Podporují nás

Partneři a sponzoři

Další sponzoři školy