Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

Seminář první pomoci pro žáky

Seminář první pomoci pro žáky

Vzhledem k tomu, že schopnost poskytnout první pomoc je v dnešní době nezbytná, se na naší škole uskutečnil již druhý seminář první pomoci, který vedly zdravotní sestry z oddělení ARO z nemocnice ve Valašském Meziříčí.

Tento projekt je spolufinancován z prostředků Ministerstva zdravotnictví v rámci projektu „Neboj se pomoct“.

Tentokrát se akce zúčastnili žáci tříd U1B, U2A, U2B, U2C a ME2. Paní školitelky žákům připomněly důležitá telefonní čísla na složky integrovaného záchranného systému a věnovaly se také tomu, jakým způsobem je třeba vést hovor s dispečinkem. Jako příklad posloužil nahraný reálný telefonát na záchrannou službu, na kterém ukázaly, jak se volající má a nemá chovat.

Po teoretické části, kdy se žáci dozvěděli, jak co nejrychleji a nejefektivněji poskytnout základní první pomoc, nastala praktická zkouška. Na figuríně měli všichni možnost vyzkoušet si masáž srdce a dýchání z úst do úst. Na konci všichni obdrželi certifikát o absolvování semináře.

Díky těmto schopnostem mohou žáci přispět k bezpečnosti svého okolí, a proto je důležité podobné semináře pořádat. Sabina Pernická, která je garantkou akce, plánuje do budoucna 2 semináře ročně, aby bylo proškoleno co nejvíce studentů

Mgr. Lenka Labajová

 

28. 06. 2024 10:14:00 | Václav Knápek