Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

Setkání se Saturninem

Setkání se Saturninem

Do „ časů, kdy se lidé k sobě chovali slušně“, se díky představení zlínského divadla Saturnin podívali žáci tříd ME1, U2B a U2C. Psal se sice 10. 5. 2022 ale my jsme se přenesli do doby první republiky a sledovali, jak sluha Saturnin s kamennou tváří mění nudné životy lidí ve své blízkosti.

Líbily se nám kulisy, kostýmy i režijní kousky, které výrazně oživily hru. Například přesuny v čase režisér řešil prostřednictvím loutek, k přesunům z místa na místo posloužila maketa čelní masky automobilu, představu lesa vykouzlilo pár umělých stromků a sprej s lesní vůní. Všem se nám moc líbilo, jak herci dokázali navázat kontakt s námi diváky. Pohybovali se i v hledišti a do některých akcí zapojili i vybrané diváky. V tu chvíli někteří z nás litovali, že nesedíme v první řadě. Šťastnější kolegové v první línii totiž obdrželi od Saturnina koblihy s pokynem „metat“ je na nerozhodného Jiřího.

A právě koblihy byly symbolem hlavní myšlenky, kterou jsme po návratu rozebírali ve škole. Máme jen tak stát a nechat život plynout v poklidu kolem sebe, nebo jej vzít do vlastních rukou?

Hana Fojtíková

12. 05. 2022 08:45:00 | Jan Koleček