Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

ŠKOLNÍ KOLO SOČ - 46.ročník

ŠKOLNÍ KOLO SOČ - 46.ročník

V letošním školním roce se bude konat již 46. ročník soutěže Středoškolské odborné činnosti (SOČ), která má 18 soutěžních oborů.

V úterý 19. března 2024 od 9:00 hodin proběhne v kinosále školní kolo SOČ.

 

Co je to SOČka?

Soutěž SOČ je organizována na čtyřech úrovních – školní, okresní (v některých krajích), krajské přehlídky a celostátní přehlídka prací SOČ. Školní přehlídku řídí škola, Okresní přehlídku řídí okresní komise SOČ, krajskou přehlídku řídí krajská komise SOČ a v průběhu celostátní přehlídky koordinuje činnost odborných porot Ústřední komise SOČ.

 

Jak se do soutěže přihlásím?

Soutěžící se do SOČ přihlašuje vyplněním a odesláním elektronické přihlášky včetně všech příloh a pro krajskou a celostátní přehlídku též videoprezentace. Soutěžící může v nižších kolech soutěže obhajovat více prací, avšak do Celostátní přehlídky vstupuje pouze s jednou prací, kterou obhajuje pouze v jednom oboru. V Celostátní přehlídce je dále možné obhajovat týmovou práci, kterou prezentuje spoluautor. Práce jsou předkládány v českém jazyce. Obhajoby soutěžních prací probíhají na všech soutěžních úrovních v českém jazyce.

Na webu SOČ je k dispozici šablona práce, která je pro všechny soutěžící závazná. Žáci mohou soutěžit v kterémkoliv z 18 soutěžních oborů s individuální nebo týmovou prací (tým může mít max. 3 členy). Soutěžní prací je samostatně vypracovaná odborná práce, která je předkládána k odbornému posouzení a následně je obhajována před odbornou porotou.

V příloze článku jsou kompletní propozice soutěže a další podrobnosti včetně odkazu na web soutěže.

https://www.soc.cz/

Celostátní přehlídka SOČ proběhne 21. – 23. červena 2024 a pořadatelem je SPŠ Elektrotechnická a VOŠ Pardubice ve spolupráci s Univerzitou Pardubice a Pardubickým krajem.

 

Mgr. Petr Fuchs

 

Přiložené soubory

09. 03. 2024 23:20:00 | Petr Fuchs