Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

Soutěž NXP Cup

Soutěž NXP Cup

Ve čtvrtek 21. 3. 2019 se na VŠB Ostrava konalo kvalifikační kolo dalšího ročníku soutěže NXP Cup. O této soutěži a hlavně o úspěších našich žáků jsme již dříve informovali.

Oproti předchozím ročníkům doznala soutěž řady změn. Tou nejdůležitější je zrušení oddělených kategorií středoškoláci a vysokoškoláci. Prvotní reakce byla, že proti vysokoškolákům asi nemáme šanci. Tato kalkulace se opírala také o fakt, že pravidla byla v podstatě převzata tatáž, podle kterých vysokoškoláci soutěžili už dva roky. Pro připomenutí. Jedná se o jízdu autonomního autíčka po uzavřené dráze, samozřejmě na čas. Pro zjištění polohy na dráze získává autíčko data z kamery a hlavním cílem soutěžících je tedy vytvoření programu, který data zpracuje a podle nich autíčko řídí. Dráha je tvořena "silnicí" s obrubníky a autíčko musí kromě zatáček zvládnout také křižovatku.
Přes naznačenou obtížnost se do soutěže z naší školy přihlásily tři týmy. A jeden z těchto týmů, ve složení Jiří Gallo a Tomáš Donát, se umístil na třetím místě a tento tým tedy postupuje do Evropského finále v německém Erlangenu.
Tento výsledek pak vynikne při statistickém pohledu.
V rámci tohoto regionálního kola bylo přihlášeno 21 týmů (Česko, Slovensko, Polsko).
Z toho bylo 10 týmů ze středních škol.
Dva týmy (z toho jeden středoškolský) to "vzdaly předem", vůbec nepřijely.
Šest týmů to skončilo hned po tréninku.
Sedm týmů při jízdě "havarovalo".
První a druhé místo obsadily vysokoškolské týmy z Polska.
A opravdu. Lepší než náš tým nebyl žádný jiný středoškolský a v rámci Česka dokonce ani žádný vysokoškolský.

26. 03. 2019 09:31:00 | Jiří Král