Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

Soutěž robotů „Jedobot 2017“

Soutěž robotů „Jedobot 2017“

Dne 10. května 2017 se v Jedovnici konal již 3. ročník soutěže robotů JedoBot. Soutěž je určena jak pro žáky základních, tak i středních škol a veřejnosti. Probíhala v jedovnické sportovní hale a záštitu převzala Střední průmyslová škola Jedovnice.

Jelikož organizátor robotické soutěže v Jedovnici je znám stavbou přijatelných drah, tak jsem tentokrát vzal na zkušenou i žáka 5. třídy ZŠ Hutisko- Solanec Tomáše Macuru, který se také pravidelně účastní kroužku robotiky na naší Střední škole informatiky, elektrotechniky a řemesel. První kolo se jelo bez křižovatek a bez překážek. Tomáš zajel toto kolo velmi dobře a měl vyhlídky na dobré umístění. Martin Procházka má letos velmi ztížené podmínky, neboť přestoupil do kategorie středoškoláků. Tato kategorie je velmi silně obsazena a bude mu chvíli trvat, než se opět propracuje na nejvyšší úroveň. Druhé kolo bylo mnohem složitější, neboť roboti se vyrovnávali s překážkou i křižovatkami. Nutno poznamenat, že Martin ochotně předával své zkušenosti Tomášovi. Po vyladění robota, kdy bez problému projížděl dráhu, šel na ostrou jízdu, při níž Tomův robot zklamal v poslední části dráhy.

Po obdržení výsledků jsem zjistil, že Tomáš Macura nebyl sám, kdo skončil v druhé jízdě, a i přesto obsadil 10. místo z 14 účastníků. Martin Procházka byl na 9. místě z 20 účastníků.

Ing. Vlastimil Demel

21. 05. 2017 20:37:00 | Karla Macurová