Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

Soutěž STOČ 2018 na VŠB TUO

Letos v dubnu měli studenti středních škol již podruhé možnost prezentovat své vlastní projekty v rámci soutěže STOČ - Studentská tvůrčí a odborná činnost, tentokrát na půdě VŠB TUO. Studenti naší školy samozřejmě na akci nesměli chybět.

Dne 26. 4. 2018 se v prostorách velké auly VŠB TUO pod záštitou fakulty strojní VŠB TUO a fakulty aplikované informatiky UTB Zlín a mnoha sponzorů z řad velkých a známých firem, uskutečnil již 23. ročník soutěže STOČ. Zároveň se jednalo o teprve 2. ročník této soutěže s možností prezentace dovedností, odbornosti a tvůrčích schopností středoškolských studentů.

Stejně jako loni, tak i tento rok jsme nezůstali pozadu. Na krásném druhém místě se mezi silnou konkurencí 13 soutěžících z různých střední škol regionu umístil náš maturant Jakub Menšík se svou prací s názvem Online webová hra. Tuto práci zároveň tvořil jako svou maturitní práci. Každým rokem se tak znovu a znovu přesvědčujeme o tom, že směrování a vedení studentů k dlouhodobým a samostatným projektům má smysl, a že jejich práce jsou v mnoha případech srovnatelné s konkurenční tvorbou studentů jiných odborných středních škol a gymnázií.

Více informací na pořadatelském webu VSB.

 

Ing. Lukáš Hapl

04. 05. 2018 12:41:00 |