Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

Studentské informační dny 2024/Schrack technik - Úspěch našeho žáka

Studentské informační dny 2024/Schrack technik - Úspěch našeho žáka

Studentské informační dny jsou určeny pro žáky elektrotechnických škol. Letos se do soutěže týmů i jednotlivců zapojilo 640 žáků ze 46 škol z celé republiky. Místem konání byla města Praha, Hradec Králové, Brno a Ostrava.

V soutěžích čekaly na účastníky tři praktické úkoly a jedna bonusová úloha. Nedílnou součástí studentského klání byly také odborné přednášky z oboru elektrotechnika nebo v současné době z velmi populární elektro mobility.

Tým 9 žáků naší školy oboru elektrikář silnoproud pod vedením p. Eduarda Vlčka bojoval dne 18. 4. 2024 s týmy Moravskoslezského a Zlínského kraje v Ostravě. V týmové soutěži se jim však nepodařilo navázat na úspěch z minulého roku, kdy získali vítězství v praktické části.

Dařilo se však našemu zástupci v soutěži jednotlivců. Matěj Zátopek v bonusovém úkolu – vyhotovení schématu ke stykačové kombinaci hvězda trojúhelník – dokázal ve velké konkurenci vybojovat 1. místo a odvezl si kromě dobrého pocitu z odvedené práce i hodnotné praktické ceny.

K dobré propagaci naší školy v rámci těchto Studentských informačních dnů přispěl i učitel odborného výcviku Eduard Vlček. Kromě toho, že vykonával funkci porotce v Ostravě, vystoupil i na odborném fóru v Hradci Králové se svou přednáškou zabývající se problematikou nabíjecích stanic pro elektromobily. Svým vystoupením přispěl k tomu, že se naše škola úspěšně prezentovala na tak velké akci, jako jsou Info dny firmy Schrack Technik.

13. 05. 2024 08:23:00 | Václav Knápek