Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

V podání IT3B nemusí být ani v Brně nuda

V podání IT3B nemusí být ani v Brně nuda

Jak strávit poslední dny školního roku a zároveň si užít svůj první výlet? Tento oříšek třída IT3B rozlouskla ve dnech 22. až 28.6.2022 nejen v kraji vína, novomlýnských nádrží a jihomoravské metropole.

Touha užít si konečně svůj první školní výlet nás zavedla do překrásné přírody Pasohlávek, kde někteří z nás museli vytáhnout stany, zatímco jiní se ubytovali v chatkách poblíž dvou velkých lagun a největšího českého vodního areálu Aqualandu Moravia. První den jsme vyrazili prozkoumat areál vodního i saunového světa a prosvištět všechny skluzavky a vyzkoušet bazény. Jiní dali přednost zase koupání v laguně.

Pomyslná "zlatá loď", Brno, nás čekala druhý den. S podzemním labyrintem pod Zelným trhem, laser arénou i laser labyrintem a krásami Brna jsme se seznamovali po celý druhý den. Abychom si rozšířili obzory, objednali jsme si exkurzi v podzemním zásobníku plynu, kde nás fundovaný pracovník dvě hodiny seznamoval s technologií uchování stlačeného plynu, s distribucí i historií vzniku zásobníku. Večerní procházka kolem laguny i koupání bylo zakončením krásného teplého červnového dne. Dobře naladěni po dvou krásně strávených dnech jsme se domluvili, že den třídního učitele v úterý 28. 6. strávíme opět u vody, tentokrát na Valašsku.

Vydali jsme se na stezku kamenolomem k vyhlídce, sbírali borůvky a koupali se ve (o poznání chladnější) vodě přehrady Horní Bečva. Nálada byla výborná, a proto se už těšíme se na nové zážitky v příštím školním roce.

Mgr. Alena Foukalová
třídní učitelka IT3B

 

Přiložené soubory

09. 07. 2022 12:06:00 | Petr Fuchs