Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

Video SŠIEŘ zvítězilo

Video SŠIEŘ zvítězilo

V konkurenci 43 středních škol Zlínského kraje zapojených do akce participativní rozpočet 2023 jsme vyhráli na celé čáře. Video mělo jen pět minut, ale nevěřili byste, jak dlouhé časové období zachytilo a co všechno se do něj vešlo.

Před rokem školní parlament odhlasoval, že finanční prostředky přidělené Zlínským krajem budou využity na rekonstrukci vestibulu v budově teoretického vyučování. Skvělou práci odvedli kolegové ze SPŠS ve Valašském Meziříčí, budoucí malíři se postarali o nový odstín stěn a stolaři vyrobili na míru nábytek.

Letos na jaře byla Zlínským krajem, který prostředky přiděluje, vyhlášena soutěž o nejlépe realizovaný projekt. Ten mělo reprezentovat krátké video. Termín odevzdání byl šibeniční, ale tým třídy PO2 se úkolu ujal s velkým nadšením. Režii si vzala na starosti Gábina Lípová, za kameru se postavili Adam Vašťák a Marek Strnadel (oba ze třídy IT4A). A pak už se točilo. Hlavní role byly svěřeny Radku Olšákovi a Eriku Semerádovi, kterým zdatně sekundovali všichni (právě ve škole přítomní) spolužáci.

Ve zkratce popsali cestu k nové odpočinkové zóně ve škole a taky ukázali, jak je možné prostor využít, když člověk lehce popustí uzdu fantazii. Jestli nevěříte, že tam tančí i labutě, mrkněte na video a uvidíte.

 

02. 05. 2024 21:44:00 | Václav Knápek