Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

Vítězové ve sběru baterií

V jarní sběrové kampani použitých baterií se umístila naše škola mezi nejlepšími v kraji.

Celkem 49 kilogramů použitých baterií jsme odevzdali v rámci Recyklohraní v Jarní sběrové kampani se soutěží.
Za tento výsledek nám patří 2. místo ve Zlínském kraji.

Obstáli jsme v tvrdé konkurenci ostatních škol, ale hlavně nás může těšit, že jsme udělali něco dobrého pro životní prostředí. Sběr vysloužilých baterií patří ke smysluplným činnostem. Díky recyklaci budou baterie přeměněny na druhotné suroviny. Chráníme tím přírodu před zbytečnou těžbou nerostných surovin. Posuďte sami! Ze sta kilogramů baterií lze recyklací získat 65 kilogramů surovin. Z tužkových baterií jde především o ocel, zinek, mangan, nikl a měď. Z dalších typů baterií pak také olovo, kadmium, kobalt nebo stříbro. Jejich opětovným využitím chráníme přírodu před zbytečnou těžbou nerostných surovin. A to už stojí za tu námahu!

Za 2. místo jsme od Recyklohraní a vyhlašovatele soutěže kolektivního systému ECOBAT získali poukázky k nákupu v prodejnách Kaufland v hodnotě 1 500 Kč.

Programu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět se naše škola účastní už mnoho let. Děkujeme všem, kteří jste se do sběru baterií zapojili. Tento skvělý výsledek je především vaše zásluha. Už začátkem příštího školního roku na něj budeme mít šanci navázat při podzimní sběrové kampani. Včas vás opět vyzveme, abyste nám do školy přinesli vysloužilé baterie, případně i nepotřebné elekto a mobilní telefony.

Ing. Ludmila Husková
koordinátorka EVVO

Přiložené soubory

28. 06. 2021 11:42:00 | Karla Macurová