Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

Vodácký kurz 2020

Vodácký kurz 2020

Sjíždění Vltavy z Vyššího Brodu do Boršova nad Vltavou

Za zpřísněných hygienických podmínek odjela skupina 44 žáků na vodácký kurz, který probíhal formou sjíždění Vltavy. Naplánovaná trasa Vyšší Brod – Boršov nad Vltavou (70 km) byla rozdělena do čtyř úseků.
Cestu autobusem do místa konání postihla nepříjemná událost, asi po třech hodinách jízdy praskla hadička přívodu hydraulického oleje do čerpadla k chlazení, oprava se protáhla asi na tři hodiny, ale řidič a p. Podešva se s opravou vyrovnali velmi dobře. I přes tyto potíže další cesta proběhla bez problémů a všichni se už těšili na příští den a nejdelší etapu celého týdne.
Následující ráno na všechny účastníky čekala modrá obloha, teplota stoupala nad 20 stupňů. Autobus nás dováží do Vyššího Brodu, zde se setkáváme s druhou skupinou z naší školy. Po krátkém výcviku vyrážíme. Po 12 km jsme dorazili do Rožmberku, máme za sebou dva jezy a před sebou krásnou scenérií s hradem. Po krátkém občerstvení nás čeká druhá polovina cesty, všichni ji zvládli a v cíli je čas si sdělit své zážitky.
Ve středu nás čekala nejkratší etapa celého kurzu se zajímavou prohlídkou jednoho z nejnavštěvovanějších měst naší republiky – Českého Krumlova. Počasí doprovází ještě letní teploty, nálada je výtečná. Po příjezdu do kempu Nové Spolí na žáky čekalo překvapení. Všichni si mohli vyzkoušet jízdu na paddleboardingu a kajaku.
Předpověď počasí nelhala, večer hustě pršelo, ale ráno jen mžilo, což vodákům tak nevadí. Projeli jsme všechny krumlovské jezy, v polovině cesty jsme se zastavili v občerstvení U Milana na opékanou klobásu nebo hermelín, ohřáli se u ohně a za dvě hodiny dorazili do kempu Zlatá Koruna. Následovalo převlečení do suchého prádla a cesta do kempu U Vikinga, místa našeho ubytování. Předposlední společně strávený den uplynul jako voda, ještě následovaly nějaké sportovní aktivity a balení na cestu domů.
Pátek – poslední den vodáckého kurzu. Příprava na poslední úsek cesty, odjezd do Zlaté Koruny, kde jsme zanechali lodě. Počasí zase opět ukázalo svou příjemnou tvář, sluníčko svítí po celou dobu a cesta krásným úsekem do Boršova utíká velmi rychle. Po příjezdu do cíle následuje odevzdání vodáckého materiálu a oběd v restauraci Na Poslední štaci. Po druhé hodině vyrážíme plni zážitků na cestu domů. Týden uplynul velmi rychle a mnozí si v duchu říkají: Snad se na Vltavu zase někdy vrátím.

 

23. 09. 2020 08:01:00 | Karla Macurová