Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

Vodák 2023

Vodák 2023

Vodák 2023 - trasa Vyšší Brod – Boršov nad Vltavou, termín 11. 9. – 15. 9. 2023. Za letního počasí (28 ºC) vyráží 45 žáků naší školy na 400 km dlouhou cestu do jižních Čech, do kempu U Vikinga, který se na týden stane místem pobytu a výjezdu na vytýčené vodní etapy.

Délka celé trasy činí cca  70 km, to znamená, že žáci musí, než nasednou do lodí, projít důkladnou přípravou.

Následující den nás čeká nejdelší etapa z Vyššího Brodu do kempu U Vikinga, přibližně 28 km. Počasí opět ukazuje přívětivou tvář, teplota rychle stoupá a všichni netrpělivě nasedají do lodí s otázkou na rtech -  Zvládneme jezy? Některým se první jezy nedaří sjet bezchybně, koupou se. Nevadí. Je teplo a koupání všichni berou s humorem. Do cíle první etapy dojíždí všechny posádky s nadšením a hrdostí, že trasu úspěšně zvládly.

Středa je ve znamení prohlídky Českého Krumlova. Nejprve se však musíme do města dostat, jak jinak než po vodě. Trasa není dlouhá, asi 10 km, a je zpestřená dvěma jezy. První se nachází u papírny ve Větřní a druhý U Papouška, nedaleko od cíle. Vše je za dvě hodiny zvládnuto a prohlídka krásného historického jihočeského města stojí za to.

Předpověď počasí na čtvrtek není příznivá, ale skutečnost je naštěstí jiná.  Sice přes noc prší, ale s nástupem do lodí se objevují první sluneční paprsky a celou cestu do Zlaté Koruny zpříjemňují již ostříleným vodákům plavbu.

Pátek je posledním dnem pobytu na vodě a také dnem návratu domů. Sbalit se, dojet do Zlaté Koruny k lodím, sjet poslední úsek po Vltavě do Boršova, rozloučit se s řekou, nasednout do autobusu a  cesta domů.

  

Sbohem Vltavo, jižní Čechy! Snad někdy příště!

Ahóóój!

 

 

19. 09. 2023 18:33:00 | Karla Macurová