Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

Výlet do Modré

Výlet do Modré

Ve středu 15. 11. 2017 si žáci tříd PO1, U1A a ME1 udělali malý výlet do historie.

Pod vedením paní učitelky PaedDr. Hany Fojtíkové se vydali do Archeoskanzenu, který se nachází ve vesnici Modrá blízko Uherského Hradiště. Hned po příjezdu se účastníků ujal milý průvodce, který je zavedl na věž, odkud si mohli prohlédnout celý areál a byli seznámeni s programem prohlídky.
Samotná prohlídka začala v části, kde byly vystaveny tzv. zemnice, tedy obydlí nejchudších obyvatel Velké Moravy. Poté se mohli žáci podívat do domů bohatších lidí a také do školy, ve které byly vystaveny zbraně, které se tehdy používaly, podobizna „Velkomoravana“ a také destička vylitá voskem, na které se žáci učili psát.
Krom pana průvodce dělala žákům společnost také různá zvířátka, například zvědavé husy, které je doprovázely po celou dobu prohlídky, slepice, kozy a prasata.
Druhou zastávkou byla obec Velehrad, kde se nachází jedno z nejvýznamnějších poutních míst v České republice. Je zde nádherná bazilika, jejíž interiér okouzlil všechny, kteří se šli podívat dovnitř.
Počasí bylo velmi příjemné a výlet poučný, tak i ti žáci, kteří se o historii tolik nezajímají, ocenili možnost na chvíli opustit školní lavice, nadýchat se čerstvého vzduchu a třeba se i dozvědět něco nového.

21. 11. 2017 11:30:00 | Karla Macurová