Jsme fakultní školou fakulty aplikované informatiky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně
Naše škola se stala fakultní školou fakulty aplikované informatiky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.
přečíst aktualituV úterý 11. 3. se studenti tříd PO1 a ME1 zúčastnili projektového dne s názvem Za hvězdou Davidovou, kterým je provázel pan Radek Hejret se svou manželkou. Cílem této akce bylo přiblížit studentům historii židovského národa, tragické události holocaustu i současnou podobu moderního Izraele. Program byl rozdělen do tří tematických bloků.
První část byla věnována úvodu do tématu holocaustu. Studenti si ujasnili význam pojmů šoa a antisemitismus, zamysleli se nad historickými kořeny rasové a náboženské nesnášenlivosti. Pan Hejret mluvil o vývoji židovského národa od jeho počátku až po 30. léta 20. století, aby bylo možno pochopit příčiny tragických událostí druhé světové války.
Ve druhé části programu se studenti seznámili s osudem české židovské rodiny, která prošla Terezínem. Vzhledem k tomu, že se pan lektor osobně zná s přeživší svědkyní holocaustu, mohl studentům reprodukovat její autentické vzpomínky, na jejichž základě si udělali představu o tom, co obnášela nacistická perzekuce. Tato část programu byla jednoznačně nejsilnějším momentem celého dne.
Závěrečná část byla uvedena krátkým videem z moderního Izraele. Studenti se dozvěděli něco o geografii, demografii a technologických inovacích této země. Paní Hejretová zazpívala některé významné židovské písně a na závěr měli možnost studenti ochutnat datle, které manželé dovezli z Izraele.
Projektový den byl nejen vítaným zpestřením výuky dějepisu, ale především hlubokým zamyšlením nad důležitými historickými a současnými tématy. Děkujeme lektorům za připravený program.
Mgr. Lenka Labajová, PaedDr. Hana Fojtíková