Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

Žáci U1C na exkurzi ve firmách

Žáci U1C na exkurzi ve firmách

Žáci prvního ročníku oboru elektrikář měli možnost v rámci projektové výuky navštívit zajímavý svět výroby ponožek a zdravotních punčoch ve firmě Loana Nano Medi s. r. o. a firmu Comet system s. r. o..

Loana Nano Medi je společnost, která se specializuje na výrobu kompresních ponožek a punčoch. Jejich výrobky jsou zařazeny do kategorizace zdravotní pojišťovny a jsou předepisovány lékaři. Kromě kompresních výrobků nabízejí také bohatý sortiment bavlněných ponožek pro děti i dospělé. 

Po celou dobu se nám věnoval majitel firmy pan Martin Pobořil, který nás seznámil s celým procesem výroby, elektrickými zařízeními a systémy, které jsou ve firmě využívány. Dokonce jsme viděli i historický funkční stroj, který pochází z firmy Baťa. Rozdělení výroby na divize, jako je vzorování a vývoj, pletení ponožek a punčoch,technické a hadicové úplety, šití a dokončování a balení nám ukázalo, jak složitý a precizní je tento obor. Žáci měli možnost vidět stroje v akci, sledovat pracovníky při jejich práci a ptát se na vše, co je zajímalo. Dozvěděli jsme se, že pozice elektrikáře u této firmy zahrnuje širokou škálu znalostí a dovedností, kterou musí pracovník znát. 

Další zajímavou zastávkou naší exkurze byla firma Comet system s. r. o., ve které jsme měli možnost vidět, jak probíhá výroba měřicích a regulovacích zařízení. Mohli jsme nahlédnout i do expedičních a kontrolních prostor. 

Na závěr chceme poděkovat firmě Loana Nano Medi s.r.o. i firmě Comet system s.r.o. za milé a vstřícné přijetí. Ocenili jsme nejen nové poznatky, ale také výborné občerstvení a dárky v podobě sortimentu ponožek. 

Tato akce byla pro nás všechny obohacující a doufáme, že se budeme moci do podobných firem podívat i v budoucnu. 

 

Za třídu U1C Radek P. 

10. 05. 2024 09:03:00 | Karla Macurová