Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

Získali jsme stříbrný certifikát

Získali jsme stříbrný certifikát "Finančně gramotná škola"

Ve středu 18. září 2019 se v  industriálním prostoru Paralelní Polis v Praze konala odborná konference s podtitulem Škola základ života. Zúčastnili se jí zástupci základních a  středních škol, pedagogů a odborníků na  vzdělávání. Mezi účastníky byly také Ing. Husková a Mgr. Macurová, které slavnostně převzaly stříbrný certifikát „ Finančně gramotná škola“

Peníze patří k životu a musíme s nimi umět dobře hospodařit. To jsou hlavní myšlenky finanční gramotnosti, kterou se u nás ve škole snažíme propagovat a vštěpovat našim žákům. Důkazem toho, že se nám to daří, je získání stříbrného certifikátu „Finančně gramotná škola“. Celý projekt zaštiťuje organizace Yourchance o. p. s., která se této problematice věnuje téměř deset let.
Certifikáty „Finančně gramotná škola“ jsou udělovány ve třech úrovních – bronzové, stříbrné a zlaté. Celkem bylo oceněno jednadvacet škol. Škola, která toto ocenění získá, dokazuje, že do výuky zařadila finanční gramotnost v souladu se školním vzdělávacím plánem, využívá interaktivní a herní prvky ve výuce, u vyšších úrovní certifikátu zapojuje do výuky i další moderní výukové nástroje a postupy. Tomuto uznání předcházelo nemalé úsilí, které museli vyvinout pedagogové i žáci.
Často se říká, že peníze jsou až na prvním místě. O tom, jestli je to pravda, se přesvědčujeme doslova každý den. Věříme, že naši studenti si s tím ve svém životě skvěle poradí. K tomu jim jistě pomohou i zkušenosti získané ve škole v rámci projektu Finanční gramotnost do škol.
Chceme i nadále aktivně pokračovat ve spolupráci s Yourchance o.p.s. a věnovat se této oblasti. V nejbližší době se chystáme zapojit do soutěže „ Rozpočti si to“, v které se utkají týmy žáků a učitelů naší školy s týmy z celé republiky. Držte nám palce.

03. 10. 2019 13:04:00 | Karla Macurová