Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

Studenti rožnovské SŠIEŘ zabodovali v soutěži STOČ na FAI UTB

Letos v dubnu měli studenti středních škol možnost poprvé prezentovat své vlastní projekty z oblasti elektroniky či informatiky na půdě Fakulty aplikované informatiky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně (FAI UTB) a zároveň tak měli příležitost se mezi sebou utkat v klání o nejlepší myšlenku a její zpracování v rámci soutěže STOČ - Studentská tvůrčí a odborná činnost.

Střední škola informatiky, elektrotechniky a řemesel Rožnov pod Radhoštěm (SŠIEŘ) patří od začátku školního roku 2016/2017 mezi fakultní školy Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně (FAI UTB) a v rámci této soutěže měla škola možnost předvést kvality svých studentů nejenom akademickým pracovníkům FAI UTB, ale také sponzorům soutěže i ostatním zúčastněným školám.

Práce studentů předčila očekávání odborné poroty a pořadatelem bylo konstatováno, že všechny příspěvky měly nečekaně vysokou kvalitu po stránce zpracování, dokumentace i vlastní prezentace. I přes velkou konkurenci studenti SŠIEŘ slavili úspěch a v kategorii hardware/konstrukční řešení se tak na prvním místě umístil Petr Kovář (PS.4)  se svou prací Internet of Things – chytrý dům a v kategorii software/aplikační řešení se na druhém místě umístil Tibor Mikeš (ZI4.A) se svou prací s názvem Optimalizace simulovaných vozidel. Třetí místo ve stejné kategorii obsadil Jakub Novotný (ZI4.A) s projektem Výukové aplikace pro 1. stupeň ZŠ.

Výherci si odnesli nejenom hodnotné sponzorské ceny, ale také uznání odborné poroty.

Kompletní výsledky a umístění jsou k dispozici na stoc.fai.utb.cz

Ing. Lukáš Hapl

25. 04. 2017 15:14:00 | Jan Pilčík