Dne 13.12 se ve sborovně na hlavní budově školy uskutečnily studentské prezidentské volby, jedná se o vzdělávací projekt neziskové organizace Člověk v tísni.
Cílem voleb je, aby se studenti na základě vlastních zkušeností s pořádáním voleb seznámili s principy zastupitelské demokracie a s volebním systémem České republiky. Vítězem se stala Danuše Nerudová. Organizaci voleb zajišťovala volební komise složená ze žáků třídy IT3B. Celkem bylo odevzdáno 419 hlasů, z toho 17 hlasů bylo neplatných.
Agentura Kantar Millward Brown vyhodnotila celkové výsledky, které jsou uveřejněny na webových stránkách https://www.jsns.cz/projekty/studentske-volby/vysledky-studentskych-voleb
V případě, že v prvním kole reálných voleb nebude budoucí hlava státu zvolena a bude se konat II. kolo, budeme pořádat i druhé kolo Studentských prezidentských voleb. To je naplánováno na 18. a 19. ledna 2023.
Děkujeme všem za účast.
|
Jméno kandidáta
|
Počet hlasů
|
|
Danuše Nerudová
|
137
|
|
Petr Pavel
|
108
|
|
Andrej Babiš
|
83
|
|
Pavel Fischer
|
15
|
|
Marek Hilšer
|
14
|
|
Jaroslav Bašta
|
14
|
|
Denisa Rohanová
|
13
|
|
Tomáš Zima
|
13
|
|
Josef Středula
|
5
|
Za volební komisi Martin Bartoš IT3B