Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

2. místo pro SŠIEŘ v literární soutěži Zlínského a Trenčianského kraje!

2. místo pro SŠIEŘ v literární soutěži Zlínského a Trenčianského kraje!

S velkou radostí a hrdostí se chceme podělit o úspěch našich žáků, tentokrát v oblasti literární. Nadace Jana Pivečky ve spolupráci s Gymnáziem Jana Pivečky a SOŠ Slavičín je každoročním pořadatelem literární soutěže středních škol Zlínského a Trenčianského kraje.

Tato akce se nese v duchu hesla „Vnímáme přítomnost, abychom ovlivnili budoucnost.“ Záštitu nad ní již tradičně drží Rotary Club, nejstarší mezinárodní klubová organizace na světě. Ta vznikla roku 1905 v americkém Chicagu a sdružuje přes jeden milion vůdčích osobností a profesionálů z různých oborů. Cílem a hlavním mottem tohoto uskupení je „Service Above Self“ (Služba na prvním místě), zkrátka dělat svět lepším!

V letošním 27. ročníku zaznamenaly úspěch hned dvě soutěžící oboru Moderní informační technologie – Ivana Divinová (IT3B) a Vendula Chupíková (IT2C). Napsat libovolný básnický či prozaický útvar a do soutěže se přihlásit se jim opravdu vyplatilo. Ivana získala čestné uznání za úvahu na téma Láska, Vendula dokonce skvělou stříbrnou příčku za příběh týkající se šikany.

Kromě knižních lahůdek si naše vítězky odnesly také pochvalu z úst porotců a porotkyň, kteří se slavnostního vyhlášení účastnili. Vybrané pasáže z jejich tvorby dokonce nahlas ocitovali.

Takže, holky naše šikovné, gratulujeme ke skvělým umístěním, přejeme hodně chuti, odhodlání a motivace k dalšímu psaní a připojujeme velký dík za skvělou reprezentaci školy!

Mgr. Kristýna Pospíšilová

 

26. 04. 2024 22:07:00 | Václav Knápek