Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

40. ROČNÍK SOČ – KRAJSKÉ KOLO - zpráva z průběhu soutěže

Středoškoláci ze zlínského kraje se sešli dne 20. dubna 2018 na Gymnáziu J. A. Komenského a Jazykové škole s právem státní jazykové zkoušky v Uherském Brodě, aby obhájili před mnoha porotami svých 69 prací. Naši školu zastupovaly a tím i reprezentovaly cekem čtyři práce, ve čtyřech oborech. Doprovod našich soutěžících studentů zajišťoval Ing. Bohumil Federmann, který byl zároveň předsedou poroty pro obory 2 - Fyzika a obor 10 – Elektrotechnika.

 

V oboru 9. strojírenství, hutnictví, doprava a průmyslový design

Náš student Denis Moural s prací CNC gravírovací laser se umístil mezi sedmi pracemi na místě čtvrtém.

 

V oboru 10. elektrotechnika, elektronika a telekomunikace

Naši studenti Michael Řádek s prací Zesilovač s digitálně řízenými korekcemi, se umístil na druhém místě s pravděpodobným postupem do kola republikového přes kolo licitační, a náš student Michal David s prací Laboratorní zdroj 2x 32, 0-4A se umístil na místě pátém, oba v konkurenci šesti prací.

 

18. Informatika

Náš student Jiří Pavlík s prací RC model s kamerou se v konkurenci sedmi prací umístil na místě pátém.

 

Všem účastněným za reprezentaci nší školy děkujeme. Celostátní přehlídka SOČ – červen 2018 se uskuteční ve dnech 15.-17. června 2018, ve Slovanském gymnáziu Olomouc, na tř. Jiřího z Poděbrad 13, kde nás bude v případě postupu přes licitační kolo reprezentovat student Michal řádek, kterému tímto držíme palce.

 

Bohumil Federmann

22. 04. 2018 08:52:00 | Bohumil Federmann