Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

40. ROČNÍK SOČ – OKRESNÍ KOLO - zpráva z průběhu soutěže

Středoškoláci z celého vsetínského okresu se sešli na Střední průmyslové škole stavební ve Valašském Meziříčí ve čtvrtek 5. dubna již ve 40 ročníku soutěže SOČ, kde se utkali o postup do krajského kola, jako doprovod a zároveň člen odborné poroty v technických oborech doprovázel devět našich soutěžících studentů Ing. Bohumil Federmann. Studenti Srníček a Tomek se Okresního kola neúčastnili.

Porota měla nelehkou úlohu v prostudování a posouzení 25 přihlášených prací v 11 obsazených oborech, prací které často zabíhají za běžné znalosti i samotných porotců.

 

V oboru 9. strojírenství, hutnictví, doprava a průmyslový design

Náš student Denis Moural s prací CNC gravírovací laser se umístil mezi pěti pracemi na místě prvním s postupem do kola krajského.

 

V oboru 10. elektrotechnika, elektronika a telekomunikace

Naši studenti Michael Řádek s prací Zesilovač s digitálně řízenými korekcemi, se umístil na prvním místě s postupem do kola krajského, a náš student Michal David s prací Laboratorní zdroj 2x 32, 0-4A se umístil na místě druhém s postupem do kola krajského.

 

18. Informatika

Náš student Jiří Pavlík s prací RC model s kamerou se v konkurenci čtyř prací umístil na místě prvním s postupem do kola krajského.

 

Další účastnění studenti okresního kola, se umístili na místech nepostupových. Všem účastněným za reprezentaci nší školy děkujeme. Krajské kolo se uskuteční dne 20. 4. 2018, na Gymnázium J. A. Komenského a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky. Uherský Brod Komenského 169, kde našim postupujícím držíme palce.

 

Bohumil Federmann

07. 04. 2018 08:56:00 | Bohumil Federmann