Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

Adaptační kurzy 1. ročníků

Adaptační kurzy 1. ročníků

V prvních dnech nového školního roku třídy PO1, U1A, U1B, U1C, ME1 vyrazily na adaptační kurzy.

ADAPTAČNÍ KURZ PO1

Psalo se 5. září 2019. Sluníčko nás nezklamalo a svítilo už od rána, když jsme odjížděli autobusem na Pustevny. Odtud se třída PO1 vydala za doprovodu třídní učitelky a školní psycholožky svižným tempem směrem na Martiňák. Hezčí počasí jsme si ani nemohli přát. Cíl byl zřejmý – užít si legraci a poznat se i mimo školní lavice.
Občerstvením na horské chatě jsme doplnili energii a hurá z kopce dolů na Horní Bečvu. Při přátelské komunikaci cesta všem rychle uběhla. Ani jsme se nenadáli a byli jsme doma. Žáci prokázali výbornou turistickou zdatnost.
Věříme, že takový elán všem vydrží i po celou dobu studia.

Ing. Ludmila Husková, třídní učitelka PO1

 

ADAPTAČNÍ KURZ  U1B

V patek 6. 10. 2019 se naše třída U1B obor kadeřník, zámečník vydala na adaptační kurz, který měl cíl na Dolních Pasekách v Kolibě na Pasekách. Poté, co jsme se ráno všichni sešli, jsme se odebrali procházkovým tempem lesem, přes tzv. Hraničku, směrem na Dolní Paseky ke Kolibě. Tam nás již čekala paní PhDr. Andrea Bernátková, školní psycholožka.
Nejdřív jsme si vydechli na posezení, kde jsme si mohli vybalit svačiny. Na programu bylo hlavně seznamování, aktivity zaměřené na tvorbu kolektivu třídy, osobnostně sociální rozvoj, rozvoj vzájemné komunikace, spolupráce. Všichni si tedy stoupli dokola a po vytvoření skupinek po dvou až třech žácích, si navzájem řekli pár vět o sobě. Poté se měli spolužáci představit navzájem, tedy to, co si navzájem zapamatovali. Paní PhDr. Andrea Bernátková podrobně představila činnost školního psychologa a další instituce vykonávající výchovnou činnost u nás na škole.
Počasí nám příliš nepřálo, nepršelo, ale byla veliká zima, proto nám přišla vhod výborná teplá polévka, kterou nám připravila na přání paní kuchařka v kolibě. Žáci si také mohli ještě posedět uvnitř koliby a povykládat si při čaji či limonádě. Všichni jsme si nakonec užili společných chvil.
Všem děkuji za bezproblémový průběh akce a doufám, že nás takových pěkných výletů a exkurzí čeká v U1B více.
Mgr. Sabina Pernická, třídní učitelka U1B

V podobném duchu absolvovali adaptační kurz i žáci ostatních prvních ročníků.

 

08. 10. 2019 12:44:00 | Karla Macurová