Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení
Boj se závislostmi

Boj se závislostmi

O závislostech se hodně mluví, dá se říci, že jsou vděčným námětem nejen médií, ale i rozhovorů mezi lidmi.

Na otázky Jak poznat, že už jsem na nějaké činnosti, věci závislý(á)? Je těžké se závislosti zbavit? Jak pomoci někomu od závislosti? získali odpovědi žáci třídy U2C dne 4. 1. 2018 na besedě s Romanem Povalou. Ten přiblížil přístupnou formou aspekty, které mladé lidi mohou přivést k jakékoli závislosti. Záleží především na jednotlivci, jestli podlehne „skupinové“ aktivitě, nebo si dovede vše v hlavě srovnat a nepodlehnout něčemu, s čím vnitřně nesouhlasí.
Výklad Romana Povaly vycházel ze skutečných příkladů, které se vyskytují kolem nás. Tyto případy nejvíce na žáky zapůsobily. Pojmy alkohol, drogy začaly mít pro ně najednou jiný rozměr. Mnozí si začali uvědomovat, kam až je může podobná „neřest“ zavést.
Na to, že žáky tato beseda zaujala, ukazovala řada konkrétních dotazů na věci, které je zajímaly. Odpovědi lektora byly přímé, bez příkras a vedly k zamyšlení nad daným problémem.
To, že beseda měla význam a splnila svůj účel, bylo potvrzeno vzájemnými debatami žáků na dané téma po ukončení přednášky.

09. 01. 2018 11:40:00 | Karla Macurová