Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Rychlé volbyVyhledávání

Vypnout grafiku

Café Balkon NEWS

Café Balkon NEWS

Je pátek 17. března, přišel jsem do školy a ve třetím patře je všechno zelené. Jídlo, oblečení, paruky, klobouky, všude samý skřítek a čtyřlístek …jste se zbláznili? Mám zelené brýle nebo co? Leni, co se tady děje?

No jo, ty jsi zase chyběl a nic nevíš! Dnes se v Irsku a ve světě slaví svátek svatého Patrika, misionáře a patrona, který v Irsku v 5. století šířil křesťanství. Říkali jsme si o tom v angličtině, ukazovali jsme si fotky a pouštěli videa z oslav, které probíhají po celém světě.

A proč ta zelená barva?

Zelená barva je typická pro irskou krajinu a Irsku se taky někdy říká smaragdový ostrov. Dnes máš mít oblečený alespoň jeden zelený doplněk a sníst či vypít něco zeleného, tak si klidně nabídni, paní učitelky pro nás nachystaly nazelenalý bufet.

Aha, a poslouchej Lenko….potkal jsem tu nějakou partičku lidí, mávali rukama, jako by byli hluchoněmí nebo co?

Jo, to je pravda, navštívila nás skupinka sluchově postižených žáků z Valmezu se svojí angličtinářkou, a to jsme teda zírali. Nikdy bych nevěřila, že se neslyšící člověk může naučit anglicky, když nám to nejde, přestože slyšíme, tak to teda klobouk dolů.

No a co teď ? Bude ještě něco dalšího? Máte ještě něco v plánu? Nebo už to skončilo?

Mno, to není naše úplně první akce. Pár akcí už tady proběhlo, ale dnes máme toho sv. Patrika, a nám se to moc líbí. Učíme se jinak. Já díky tomuto zážitku už nikdy nezapomenu, kdo to sv. Patrik byl, a když budu náhodou někde ve světě a uvidím tancovat partu bláznů v zelených parukách a kloboucích, budu vědět, že je 17. březen. Díváme se dál do kalendáře. Teď se blíží Velikonoce, ale to už asi nestihneme něco připravit. Ale třeba v máji můžeme oslavit majáles nebo v červnu konec školního roku. Všechno to záleží hlavně na nas, žácích, můžeme si sami připravit cokoliv nás napadne..…

A podobný balkón je i o patro výš, tam se nechystá nic?

Tak na to se zeptej paní učitelky Vašákové, ta Ti řekne víc…už ji vidím, právě přichází.

Paní učitelko, bude něco i ve 4. patře?

Snad ano. Pomalu se mně v hlavě rodí plán o proměně balkónu ve čtvrtém patře. Ten ale bude určitě v jiném duchu, v jiném stylu, nejlépe pro žáky i učitele….vidím tam květiny, zimní zahradu, prales, džungli, zahradní posezení, závěsná houpadla…

Brzy vyhlásíme soutěž o nejlepší návrh loga pro Café Balkon a zároveň také soutěž o název + logo pro vznikající nový balkón ve čtvrtém patře. Vašífantazii a kreativitě se meze nekladou, už teď se těšíme na Vaše návrhy!

Redakce Café Balkon

06. 04. 2017 13:06:00 | Jana Josefíková